1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Angol munkaközösség beszámolók » Indiai cserediákok az Árpádban

Indiai cserediákok az Árpádban

2024. május 28. és június 5. között megvalósult a negyedik indiai cserelátogatás Budapesten, közösen a Veres Péter Gimnáziummal. Az indiai csereprogram célja a diákok látókörének szélesítése kulturális és nyelvi szempontból, személyiségfejlődésük elősegítése, mely nagyszerűen működött ebben az évben is.

Május 30-án az indiai diákok az Árpád Gimnáziummal ismerkedtek: részt vettek egy énekórán, ahol megtanulták a Tavaszi szél című népdalt, testnevelésórán pedig az árpádos lányok a buzogányozás rejtelmeibe próbálták bevezetni látogatóinkat, majd egy rövid bemutatót tartottak a kész buzogánygyakorlatból. Cserébe az indiai lányok egy punjabi táncot táncoltak nekünk.

A program további részében a diákok budapesti városnézésen, parlamenti sétán, szentendrei kiránduláson ismerkedtek hazánk nevezetességeivel. Reményeink szerint 2024. novemberében vagy decemberében sort keríthetünk az ötödik diákcserére is.