1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Irodalmi múzeumpedagógia a PIM-ben

Irodalmi múzeumpedagógia a PIM-ben

A Magyartanárok Egyesülete és a Petőfi Irodalmi Múzeum közös módszertani napja az irodalmi múzeumpedagógiáról 2017. október 7-én, szombaton 14 és 18 óra között került megrendezésre a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Iskolánk magyartanárai közül Molnárné Vámos Katalin vett részt a színes, izgalmas programon.

Fenyő D. György (ME alelnöke) és Gulyás Gabriella múzeumpedagógus (PIM) köszöntője után az érdeklődő tanárok csoportokba rendeződve (előzetes regisztrálás alapján) nézhették meg a PIM kiállításait, s közben betekintést nyerhettek az adott kiállításhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai munkába, feladatokba. Az egyes csoportok a következők voltak:

  • Mi vagyok én? – Arany János középiskolásoknak – Sidó Anna
  • Arany János, a játékos – általános iskolásoknak – Kodolányi Judit
  • Terek, falak, ajtók – Szabó Magda középiskolásoknak – Farkas Évi
  • Vonzások és választások – Petőfi középiskolásoknak – Czékmány Anna

Ezután egyéni tárlatlátogatás, kávézás, sütizés következett, majd 16.00 – 17.30 között asztaltársaságok várták az érdeklődőket. A program során mindenki három kiscsoportos beszélgetésen vett részt az alábbiak közül (saját választása alapján):

  • Mit olvasol? (Hogyan nevelhetők olvasóvá a középiskolások?) – Gulyás Gabriella
  • Blog (Szeptemberben induló PIMteens blogunk) – Czékmány Anna
  • Cincálgató (A látott múzeumpedagógiai foglalkozások elemzése) – Kodolányi Judit
  • Mesemúzeum (A Mesemúzeum bemutatja kínálatát és munkamódszereit) – Helmich Katalin
  • Bajor Gizi Színészmúzeum – (A Bajor-villa múzeumpedagógiai programjai) – Maksai Ágnes