1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Játék nem játék?

Játék nem játék?

A hetedikes osztályokkal múzeumpedagógiai foglalkozáson vettünk részt a Deák17  Gyermek és Ifjúsági Galériában 2023 februárjában.  A foglalkozás a C3 Alapítvány 2022-ben huszadik alkalommal meghirdetett Szabadfogású Számítógép versenyének anyagán és a jubileumot ünneplő tárlaton kalauzolt minket végig. Az interaktív foglalkozás kiindulópontja gyerekek által készített számítógépes játékok, s innen barangoltunk tovább a játékok világának erdejében a diákok a képzeletben bejárt út során kreatív feladatokon keresztül kapcsolódnak nemcsak a kiállítás anyagához és a számítógépes játékok történetiségéhez, hanem magához a játék témájához is. A DELETE VAGY ENTER című foglalkozásokat Enzsöly Kinga képzőművész pedagógus vezette.

A mindennapi valóságot behálózó digitális világ kiegészíti és átformálja az emberek kognitív képességeit.  A játék, a modellek és a világban megélt narratívák nem választhatóak szét többé, a játék nem játék.

A fotókat és videókat Fejes Csaba Sólyom és Nagy Csongor 10.b osztályos tanulók készítették.

Svarczné Micheller Erzsébet