1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Angol-Spanyol-Francia-Orosz munkaközösség » Juvenes translatores fordítóverseny

Juvenes translatores fordítóverseny

2022. november 24-én 5 árpados diák vett részt az Európai Unió által szervezett Fiatal fordítók versenyén, azaz a Juvenes Translatores-en. Nagy népszerűségnek örvend a verseny, nem volt könnyű kiválasztani az 5 diákot a sok jelentkező közül. Végül 3 diákunk angolról magyarra, egy-egy diákunk németről magyarra illetve magyarról angolra fordított, de az elődöntőben volt spanyol-magyar nyelvpárt választó fiatal fordító is. Izgatottan várjuk az eredményt, hogy ki lesz majd Magyarország nyertes fiatal fordítója, akinek a jutalma, hogy eljuthat Brüsszelbe, találkozhat a többi ország díjazottjaival, és megismerheti az Európai Bizottság munkáját.