1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Kórus » Karanténkórus – 140 éve született Bartók Béla

Karanténkórus – 140 éve született Bartók Béla

Ma 140 éve született Nagyszentmiklóson Bartók Béla, magyar zeneszerző, zongoraművész, népzenekutató, a közép-európai népzene nagy gyűjtője, a Zeneakadémia tanára, a 20. század egyik legjelentősebb zeneszerzője.
Aki olyan fontosnak tartotta a felnövekvő nemzedék zenei nevelését, hogy a Gyermek- és nőikarok című kötetében egyszerűnek tűnő, de csöppet sem könnyű műveket komponált számukra: a zenetagozatos iskolák mindennapi kenyere ez a zene. Mély tartalmuk és magas zenei minőségük miatt hálás lehet, akinek megadatik, hogy pódiumon énekeljen belőlük akár egyet is. Ebből a gyűjteményből örökítettünk meg két művet karantén körülmények között, reménykedve abban, hogy mihamarabb élőben is megszólaltathatjuk őket!