1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Kerekasztal-beszélgetés a pályaválasztásról

Kerekasztal-beszélgetés a pályaválasztásról

2018. december 7-én újabb kerekasztal-beszélgetést szervezett az osztályfőnöki munkaközösség vezetője, Molnárné Vámos Katalin, hogy a 10-11-12. évfolyam diákjainak segítséget nyújtson az iskola a fakultáció- és pályaválasztás terén. Hat volt árpádos diák jött el hozzánk, akik egyetemükről, a képzés jellegéről, a vizsgákra való felkészülésről, a diákélet lehetőségeiről meséltek a hallgatóságnak, majd a közös eszmecsere után kisebb csoportokban adtak választ gimnazistáink érdeklődő kérdéseire. A találkozó pozitív visszhangnak örvend, az Árpád Napokon és a következő tanévben is folytatódik ez a típusú pályaorientációs támogatás. Az elhangzott tanácsok, ötletek mind nagyon hasznosak voltak diákjaink számára, pl. kapcsolati háló kialakítása, alkalmazkodás, szakkollégiumok keresése, nyílt napok látogatása, csoportos tanulás, könyvtárazás, e-bookok, Eötvös Kollégium tábora, külföldi programok, Erasmus-félév, kiteljesedés, jó társaság, megfelelő, „életben tartó” hobbi stb. Nagyon hálásak vagyunk árpádos öregdiákjainknak a segítségért!

A meghívottak a következők voltak:
1. Kővári Boglárka: Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar, Győr, gyógypedagógia szak, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány
2. Könnyü Laura: Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi kar, magyar-német tanári szak
3. Sebestyén Marcell: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, villamosmérnöki mesterképzési szak, korábban ugyanennek az egyetemnek a Gépészmérnöki Kara
4. Mázsár Fanni: alapszak: Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdálkodástudományi Kar, turizmus-vendéglátás szak, mesterszak: Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdálkodástudományi Kar
5. Nagyházi Márton: a BME doktoráns hallgatója, a vegyészkar doktori iskolájának elsőévese, az MTA Természettudományi Kutatóközpontjának tudományos segédmunkatársa, a Kárpát-medencei Tehetséggondozó (KMTG) Íróakadémiájának (pályakezdő) ösztöndíjasa, a BME vegyészkar havi magazinjának, a Kémlelőnek szerkesztője
6. Kékesi Patrícia: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Pedagógiai és Pszichológiai Kar, rekreációszervezés és egészségfejlesztés alapszak, majd Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán komplex rehabilitáció mesterképzés