1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Osztályfőnöki munkaközösség » Kerekasztal-beszélgetés a pályaválasztásról

Kerekasztal-beszélgetés a pályaválasztásról

2019. december 6-án újabb kerekasztal-beszélgetést szervezett az osztályfőnöki munkaközösség vezetője, Molnárné Vámos Katalin, hogy a 10-11-12. évfolyam diákjainak segítséget nyújtson az iskola a fakultáció- és pályaválasztás terén. Hat volt árpádos diák jött el hozzánk, akik egyetemükről, a képzés jellegéről, a vizsgákra való felkészülésről, a diákélet lehetőségeiről meséltek a hallgatóságnak, majd a közös eszmecsere után kisebb csoportokban adtak választ gimnazistáink érdeklődő kérdéseire. A találkozó pozitív visszhangnak örvend, az Árpád Napokon és a következő tanévben is folytatódik ez a típusú pályaorientációs támogatás. Az elhangzott tanácsok, ötletek mind nagyon hasznosak voltak diákjaink számára, pl. kapcsolati háló kialakítása, alkalmazkodás, szakkollégiumok keresése, nyílt napok látogatása, csoportos tanulás, könyvtárazás, e-bookok, Eötvös Kollégium tábora, külföldi programok, Erasmus-félév, kiteljesedés, jó társaság, megfelelő, „életben tartó” hobbi stb. Nagyon hálásak vagyunk árpádos öregdiákjainknak a segítségért!

A meghívottak a következők voltak:
1. Benda Orsolya: Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar, Ápolás-betegellátás szak, gyógytornász szakirány
2. János Zsuzsa Anna: Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Kereskedelem és marketing szak
3. Dömötör Emőke: ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, pszichológia BA szakos hallgató
4. Tóth Balázs: Színház- és Filmművészeti Egyetem, prózai színművész szak, Zsámbéki-Fullajtár osztály
5. Kovács Richárd: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gépészmérnöki Kar, Mechatronikai mérnöki alapszak
6. Sövény Ábel: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Állami légiközlekedési szak