Főoldal » Mozaik munkaközösség » Kert (Alkotópályázat 2020/2021)

Kert (Alkotópályázat 2020/2021)

„De vár ám a munka a kertben.”

Kedves Diákok!

A Candide zárómondatával indítjuk útjára 15. alkotópályázatunkat.

Terveink szerint ez az utolsó alkotópályázatunk ebben a formában. Tizenöt éve működik iskolánkban ez a könyvtári pályázat, ideje megújulnunk.

A mostani feladatokat igyekeztünk úgy összeállítani, hogy a koronavírus-járvány idején is megoldhatók legyenek. Mivel jelenleg a könyvtári kölcsönzés nagyon korlátozott, ezért elsősorban internetes forrásokat ajánlunk a feldolgozáshoz. Emellett igyekeztünk olyan munkaformákat kitalálni, amelyek kimozdítanak benneteket a számítógép mellől. Kérjük, hogy éljetek ezekkel a lehetőségekkel: fotózzatok, filmezzetek, rajzoljatok, vágjatok, ragasszatok, kézműveskedjetek, bütyköljetek. De még ha számítógépen dolgoztok is, akkor is kikapcsolódást jelent a tanáraitok által kitalált érdekes, szellemes, változatos, gyakran kifejezetten jópofa feladatokkal foglalkozni.

A kiemelkedő pályázók – a korábbi évekhez hasonlóan – pénzjutalomban részesülnek. A 10 000 Ft-os fődíjat a legjobb pályázó kapja, a többi díjazott között pedig további 40 000 Ft-ot osztunk szét.

A pályázat elkészítésekor vegyétek figyelembe az alábbi tudnivalókat, szabályokat.

• Forrásjegyzék készítése: ha pályamunkátok elkészítéséhez más munkáját is felhasználjátok, mellékeljetek a forrásokról jegyzéket. Ennek elkészítéséhez kövessétek a feladatlapon található ajánlott források leírásának módszerét! Az internetes források adatait is pontosan adjátok meg, erre ugyancsak találtok mintát a feladatokban.
  • Terjedelem:
    • esszé: 3-4 oldal
    • film: 5-10 perc
    • prezentáció: 15-20 dia
  • Ahol a feladat jellege lehetővé teszi, dolgozhattok csapatban (2-4 fő).
  • Egy diák több pályázatot is beadhat, de egy műfajban (pl. prezentáció, tabló stb.) maximum kettőt.
  • A pályázatok leadása:
    • a tárgyi jellegű pályamunkákat (makett, poszter, album stb.) adjátok le a szaktanárotoknak, vagy a könyvtárosoknak az A03-as teremben,
    • az elektronikus formában készült alkotásokat (Word.doc, videó, ppt stb.) erre a címre küldjétek: Buncsak.Piroska@arpad.sulinet.hu
    • a pályázaton szerepeljen: név, osztály, szaktanár neve.
  • BEADÁSI HATÁRIDŐ: 2021. február 1.

Kérdéseitekkel bátran forduljatok az adott tantárgyat tanító tanárotokhoz vagy a könyvtárosokhoz!

Eredményhirdetés (értékelés, jutalmazás): 2021. április 16.

A feladatokat itt találjátok.

Jó “kertészkedést” mindenkinek!

A könyvtárostanárok