1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Kétszáz éve született Arany János

Kétszáz éve született Arany János

„Minden szál hozzá vezetett, és minden szál tőle vezet, a magyar szellemi életnek ő a sugárzási központja.” /Szerb Antal/

A Nemzeti Örökség Intézete 2017. március 2-án 11 órakor Arany János születésének 200. évfordulójára emlékezést szervezett a Fiumei Úti Sírkertben. A rendezvényen a költő életművét Térey János költő-író méltatta, Epres Attila, az Örkény Színház színművésze Arany János A tölgyek alatt című költeményét szavalta el. A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Laudate gyermekkara tette hangulatossá a közös ünnepet közreműködésével. A megemlékezésen Radnainé dr. Fogarasi Katalin, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója és Dr. Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára mondtak beszédet, majd kultúránk sok jeles képviselője hajtott fejet Arany János síremlékénél.

Iskolánk magyar munkaközösségének nevében Molnárné Vámos Katalin helyezte el a megemlékezés, a tisztelet és a hála virágait.

„A tölgyek alatt
Szeretek pihenni,
Hova el nem hat
Város zaja semmi.
Zöld lomb közein
„Áttörve” az égbolt
S a rét mezein
Vegyül árny- és fényfolt.”