1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Kézilabda » Kézilabda diákolimpia anno (1991)

Kézilabda diákolimpia anno (1991)

A jelenlegi tanévet megelőzően 1991-ben szerepelt utoljára árpádos kézilabdacsapat a diákolimpiákon – nem is akárhogyan. A budapesti terembajnokság megnyerésével a csapat kijutott az országos versenyre, ahol a legjobb 16 közé jutásért egy békéscsabai szakközépiskolát sorsoltak ellenfélnek. Abba a békéscsabai iskolába járt Mohácsi Árpád, aki két évvel később már felnőtt magyar válogatott és a magyar bajnokság gólkirálya volt. Azon a két mérkőzésen az Árpád ellen 35 gólt dobott, a lövései akkorák voltak, hogy a bátortalanabb védők inkább biztonságba helyezkedtek… A továbbjutásra nem volt esély, de az országos versenyen való részvétel mindenkinek nagy élményt jelentett, úgy a békéscsabai utazás, mint a budapesti visszavágó, amit az Elektromos csarnokában rendeztünk, és ahol az iskolából 2-300 ember szurkolt a csapatnak.

Kezilabdacsapat 1991

A csapat tagjai között szerepelt Koncz Levente tanár úr (13-as mezben), Fábián Zoltán (6-os mezben, a kapustól jobbra részben takarva), aki a mai csapatban szereplő Fábián Bettina édesapja és a jelenlegi csapat egyik edzője, valamint Bonifert Ferenc (14-es mezben), akiből remek kézilabda játékvezető lett, a kézilabda Bajnokok Ligájában is vezetett mérkőzéseket, a 2013-as strandkézilabda világbajnokságon pedig a döntő játékvezetője volt. A csapat kísérője volt Tallár Tamás tanár úr. (A kép a békéscsabai sportcsarnok bejáratánál készült. A Népsport – a mai Nemzeti Sport elődje – is beszámolt a diákolimpia eredményeiről.)