1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Könyvbemutató Görömbei András emlékére

Könyvbemutató Görömbei András emlékére

A Nap Kiadó február 5-én, Görömbei András Kossuth-díjas debreceni irodalomtörténész, akadémikus 75. születésnapja alkalmából jelentette meg a A Minőség jegyében – Írások Németh Lászlóról c. tanulmánykötetét. A Petőfi Irodalmi Múzeumban tartott könyvbemutatón a szerzőre pályatársak, barátok, egykori tanítványok és iskolatársak emlékeztek. A kötetet Ekler Andrea irodalomtörténész mutatta be, majd a barát és kolléga, Imre László Széchenyi-díjas irodalomtörténész beszélt arról, hogy mennyire és hogyan illik egymás mellé Németh László és a szerző, Görömbei András alakja. Ismerték egymást személyesen, hasonló erkölcsi értékrendszer jellemezte őket és a tudós nyelvi megformálása, igényessége tökéletesen belehelyezkedik Németh László gondolkodásmódjába. Márkus Béla irodalomtörténész, kritikus megemlékezett arról, hogy Görömbeit Czine Mihály vezette be az irodalomba, méghozzá abba a zárt debreceni iskolába, melynek tagjait a Barta János-féle élményi esztétika fűzte össze. Az emlékező beszélgetésen szó esett arról is, hogy Görömbei Andrást milyen mély barátság fűzte Sütő Andráshoz és Nagy Gáspárhoz.

Az esten ott volt Németh László unokája, Görömbei András özvegye és a debreceni kossuthos “diákok”, Görömbei András tisztelői: Feketéné Kovács Anikó és Fülöp Katalin tanárnők is.