1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Kosztolányi és a Nyugat költői – szavalóverseny

Kosztolányi és a Nyugat költői – szavalóverseny

Az Írószövetség által szervezett, Kosztolányi és a Nyugat költői című országos szavalóverseny döntőjében két diákunk is szerepelt Csizmarek Krisztián (10.a) és Tóth Balázs (9.b) 190 induló közül jutott a legjobb 15 közé. A szavalatokat Kubik Anna színművésznő értékelte, aki nagyon erősnek látta az idei mezőnyt. Krisztián Kosztolányi Dezső Hajnali részegség és József Attila Óda c. versével varázsolta el a közönséget, míg Balázs Kosztolányitól a Boldog, szomorú dalt, József Attilától a Levegőt! címűt választotta.

Csizmarek Krisztián 1. helyezést ért el, s ezzel járó jutalma egy 10 napos erdélyi versmondó táborban való részvétel a nyáron, Tóth Balázs pedig különdíjat kapott. Mindkettőjük teljesítményét kiemelte a zsűri.

A fiúk felkészülését Feketéné Kovács Anikó és Molnárné Vámos Katalin segítette.