1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Angol munkaközösség beszámolók » Kulturális csereprogram a Saint Mark’s World School diákjaival Budapesten

Kulturális csereprogram a Saint Mark’s World School diákjaival Budapesten

2023. március 28-tól április 5-ig újra megvalósult az indiai csereprogramunk a Saint Mark’s World School 14 diákjával és két tanárával. Az iskola Új-Delhiben, India fővárosában, 5365 kilométerre van tőlünk. A 15 magyar diák januárban látogatta meg az indiai partnereket, mely életre szóló élményt nyújtott. A mostani látogatás során az indiai diákokat láttuk vendégül az Árpádban.

Vendégeink – igazgató úr vezetésével – megismerkedtek gimnáziumunkkal, előadásokat tartottak Indiáról, bemutattak egy tradicionális dandia táncot (a táncról készült videó megtekinthető itt). Fogadó diákjaink városnéző túrán mutatták meg fővárosunk legérdekesebb látnivalóit, meglátogattuk a budapesti Állatkertet, a Magyar Zene Házát, a Pálvölgyi cseppkőbarlangot, a szentendrei skanzent és bringóhintóztunk a Margitszigeten.

Reméljük vendégeink sok maradandó élménnyel tértek haza, és jövőre új diákokkal folytathatjuk ezt a csereprogramot.