1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Látogatás a Zeneakadémián

Látogatás a Zeneakadémián

Gyanó Éva osztályfőnök tanárnő szervezésében a 8.a osztály látogatást tett a Zeneakadémián, mely a hazai hangversenyélet egyik legjelentősebb helyszíne. A vezetett sétára a csoportot elkísérte Fülöp Katalin tanárnő is. A diákok megismerkedtek a 2013-ban felújított épület történetével, megcsodálták a szecessziós belső tereket, így a Nagyterem különleges díszítéseit, melyet az 1907-es eredeti állapotoknak megfelelően állítottak helyre. A művészet forrása c. freskó pedig az antik kultúrát idézi meg a látogatók előtt. Végezetül az ún. Solti György Kamarateremben, vagyis az opera előadásoknak is helyt adó elegáns Kisteremben egy harmadéves hallgató rögtönzött zongorakoncertjét hallgatta meg a csoport.