1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Látóút a 3D akadémia műhelyében

Látóút a 3D akadémia műhelyében

2023. február 14-én látogattunk el a FreeDee Printing Solutions 3D Akadémiába, Magyarország első, additív gyártástechnológiáknak dedikált oktatási stúdiójátműhelyébe.

A gimnáziumi diákok számára a FreeDee workshop egy fantasztikus lehetőség volt arra, hogy közelebbről megismerjék a 3D nyomtatás világát. A foglalkozás során a diákok különböző 3D nyomtatási eljárásokkal ismerkedhettek meg, és megtanulhatták, hogyan készíthetnek saját 3D modelleket. Az oktatók bemutatták a diákoknak a különböző típusú 3D nyomtatókat, a felhasználható anyagok széles körét. A diákok megtanulhatták, hogyan működnek az eljárások, és hogyan lehet előállítani a kívánt formákat és alakokat. Az egyik legérdekesebb része a workshopnak az volt, amikor a diákok egy 3D szkennert is kipróbálhattak. Ez a szkenner lehetővé tette, hogy a diákok élő objektumokat szkenneljenek be és digitalizáljanak, majd ezt a digitális modellt 3D nyomtatással előállíthatták. A workshopnak köszönhetően a résztvevők nagyon élvezték a 3D nyomtatással való ismerkedést, és érdeklődést mutattak a technológia iránt. A workshop nem csak szórakoztató volt, hanem a diákoknak lehetőséget adott arra, hogy megismerjék az új technológiai lehetőségeket, és az iskolájukban további lehetőségeket nyújtott a kreatív készségeik fejlesztéséhez.

A program az NTP-INNOV-22 #nemzetitehetsegprogram támogatásával valósulhatott meg.

#mindentehetségszámít  #arpadmedia