1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség eredmények » Magyar háziverseny

Magyar háziverseny

Az Árpád-napok keretében sikeresen lezajlott a 21. magyar háziverseny döntője, melynek játékmesterei Molnárné Vámos Katalin és Rónyai Tünde tanárnők voltak. Ebben az évben az apróhirdetés blokk Csányi Levente tanár úr ötlete alapján készült.

A lelkes csapatok az írásbeli fordulók valamelyikéhez kapcsolódó  illusztrációval kezdhették meg a szóbeli döntőt. Volt aki egy “cserepes” fűzfát hozott (Jókai: Nagyenyedi két fűzfa), mások plakátot vagy makettet készítettek Fejes Endre Hazudós c. művéhez, de igen meggyőző volt a Csehov Aludni szeretnék illusztráció is. A könyvtári feladatok – kik ismerhették egymást? – mellett volt irodalmi földrajz, pantomim-jelenet, a tűzhöz mint toposzhoz kapcsolódó mitológiai, bibliai és verses kérdések, valamint filmes adaptációk felismerése.

Végezetül íme, az eredmény:

I. kategória (7-8-9. évfolyam)

1. helyezett: Limes – Kuzma Lili, Takács Emese (9.a)

2. helyezett: Senkise – Barkó Bence és Draxler Botond (9.d)

3. helyezett: Múzsák – Mlynarik Lilla és Parádi Enikő (9.d)

II. kategória (10-11-12. évfolyam)

1. helyezett: Magyar mánia – Fábos Liza és Osztrovka Cintia (10.c)

2. helyezett: BEMF – Bódi Eszter és Macsók Fanni (11.c)

3. helyezett: Armadillos – Borbényi Flóra, Galambos Réka (10.d)