1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Magyar nyelv napja

Magyar nyelv napja

Novemberben Esterházy Péterre emlékező kiállítással ünnepeltük a magyar nyelv napját gimnáziumunkban. A kiállított anyag az író A szavak csodálatos életéből  című előadásszövege (Mindentudás Egyeteme, 2003) kapcsán emel ki gondolatokat az életműből, és megidézi Esterházy Péternek a nyelv (elsődlegesen az anyanyelv) iránti elkötelezettségét, illetve az írásról mint alkotási folyamatról és az író felelősségéről vallott nézeteit. Mindezt kiegészítik a gimnázium tanárainak személyes hangú emlékezései a nyáron elhunyt íróra és diákok Esterházy-mondatokról szóló értelmezései. A kiállítást Feketéné Kovács Anikó és tanítványai készítették, melyet az író özvegye, Esterházy Gitta is megtekintett. A meghitt beszélgetésen mi, hallgatók különleges tudással lettünk gazdagabbak Esterházy Péterrel kapcsolatban, de nem túlzás azt állítani, hogy a felesége megismerése önmagában is élmény lett volna számunkra.