1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Martin McDonagh: A párnaember

Martin McDonagh: A párnaember

Kulisszajárással egybe kötött élményt kínál a Radnóti Színház a hozzájuk látogató diákcsoportok számára. Így volt alkalmunk betekinteni A Párnaember színfala mögé, beszélgetni a kellékessel, fodrásszal és öltöztetővel. A darab az ír szerző, Martin McDonagh talán legrémisztőbb alkotása, mely igen megosztja a közönséget, ám olyan súlyos kérdéseket feszeget, mint a másik elfogadása, az igazság, az áldozat és a testvéri szeretet. Teszi mindezt az irodalom öntükrözésében finom szimbólumokkal – párna, madár, zöld kismalac – egybeöltve.

“Azt hiszem, azért táncolok mindig borotvaélen a vígjáték és a horror között, mert azt gondolom, hogy az egyik jót tesz a másiknak. És valóban, hajlamos vagyok addig feszíteni a húrt, ameddig csak tudom, mert azt gondolom, hogy a túlzás révén tisztábban rá lehet ismerni a dolgokra, mint a reális ábrázolás segítségével.” – vallja McDonagh.