Főoldal » Archívum » Második idegen nyelv választása

Második idegen nyelv választása

Tisztelt Szülők!

Az Önök gyermeke a jövő tanévtől, vagyis 9. osztálytól kezdve második idegen nyelvet is fog tanulni.

Ennek a nyelvnek mindenképpen különböznie kell az első idegen nyelvtől. A választás 2022 februárjában történik.

A választható nyelvek: angol, német, francia, spanyol és orosz. A csoportok általában kezdő szintről indulnak, és maximum 18 fősek lehetnek. Angolból és németből azonban indítunk haladó csoportot is, mert az utóbbi években erre igény mutatkozott.

Mivel a 4 párhuzamos osztályból összesen 8 nyelvi csoportot hozunk létre, előfordulhat, hogy nem mindenki kerül be az általa preferált nyelvi csoportba. Ezért kérjük Önöket, adjanak meg 2 választandó nyelvet, rangsorolva azokat! (Pl. 1. spanyol 2. német haladó.)

A csoportokba való bekerülésnél az alábbiak alapján rangsoroljuk a tanulókat:

– osztályzata az első idegen nyelvből nyolcadik félévkor;

– tanulmányi átlaga nyolcadik félévkor.

Kérjük, az alábbi Google-kérdőív kitöltésével nyilatkozzanak választásukról!

Az űrlap linkje:

A kérdőívek visszaküldésének határideje: 2022. II. 15. éjfél.

A határidő után érkezett válaszokat nem tudjuk figyelembe venni, azokat a gyermekeket a kisebb létszámú nyelvi csoportokba osztjuk be.

Köszönettel: Tamásné Hantos Gabriella

igazgatóhelyettes