1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Mentoros megbeszélés az őszi szünet előtt

Mentoros megbeszélés az őszi szünet előtt

Immár 13. alkalommal ült össze és vitatta meg szakmai tapasztalatait vezető- és mentortanárként, szakértőként az a 2013-as ELTE-s csoport, melynek Fülöp Katalin tanárnő is a tagja. Izgalmas volt meghallgatni a fóti Németh Kálmán Általános Iskola és AMI, a Jedlik Ányos Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, a Szent László Gimnázium és az Óbudai Árpád Gimnázium mentorainak tapasztalatait, belelátni más iskolák gyakorlatába, mentorálási folyamatába. Emellett szó esett a kötelező óraszámokról, a tankönyvpiacról, egy Tempus program keretében a differenciált oktatásról Cipruson. Összehasonlították egymással a svéd, finn és izlandi iskolák működését, s beszéltek a legújabb IKT-s eszközök (különféle tankockák, plickers) alkalmazásáról matematika-, történelem- és magyarórán. A kolléganők legközelebb tavasszal találkoznak újra.