1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » “Mert én Karamazov vagyok!” – MU Színház-Füge

“Mert én Karamazov vagyok!” – MU Színház-Füge

Dosztojevszkij művét Laboda Kornél rendezésében láthattuk a gimnázium könyvtárában. Az adaptációt, melynek címe karamazov, a színészek közösen készítették, és a főiskola óta tartó barátságuk, tenni akarásuk, fiatal energiájuk, humoruk mind benne van a játékukban. Persze olyan kérdések sejlenek itt fel, mint a hit, a szeretet, a bűn vagyis azok a kulcsmotívumok, amelyek valamennyi Dosztojevszkij regény alapját adják. Az előadás erejét a zenei betétek, a sokoldalú színészi játék, a rögtönzés adta. A színészek: Adorjáni BálintDmitrij Karamazov, Orosz ÁkosIvan Karamazov, Lazók MátyásAljosa Karamazov, Jankovics PéterFjodor Karamozv/Szmergyakov szívesen maradtak velünk kicsit beszélgetni. Szó esett a próbafolyamatról, az első bemutatóról és a szerepek közti váltásokról. Természetesen csak a vázát tudták a cselekménynek eljátszani, céljuk inkább az volt, hogy a mai fiatalok megértsék a bennünk rejlő “karamazovság”-ot. A társulat a közeljövőben A félkegyelmű-t szeretné hasonlóképpen színre vinni.