1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség » Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk

Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk

Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk
dokumentumfilm-vetítés a nemzetiségi tagozaton

2023. március 17.

Németek és magyarok – történelmünk több ponton is összefonódott az elmúlt 1100 esztendőben. 52 percbe tömörítve mutatja be a film Szent István és Boldog Gizellától kezdve azokat az eseményeket, amik jelentősen befolyásolták életünket a Kárpát-medencében. Az egymásra hatás a mai napig tart. A film készítői megszólaltattak olyan német állampolgárokat is, akik a legutóbbi időkben választották új lakhelyüknek Magyarországot.

A vetítésen jelen volt László Gábor rendező, lehetőség nyílt vele való személyes beszélgetésre is. A tartalmi kérdéseken túl a film elkészítésével kapcsolatos technikai megoldások iránt is érdeklődtek a tanulók

Az immár öt elismerést kiérdemelt dokumentumfilm megtekintését a III. kerületi Braunhaxler Óbudai Német Hagyományokat Ápoló Közhasznú Egyesület tette lehetővé.

Magyar Margit
tanárnő