1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Miért éppen Kleist?

Miért éppen Kleist?

A Petőfi Irodalmi Múzeum és a Goethe Intézet “Miért éppen Kleist?” címmel rendezett konferenciát a Károlyi-palotában. Heinrich von Kleist életútja és életműve igen nagy hatással volt és hat még a mai napig is a magyar irodalomra, valamint a színházi kultúránkra. Ahogy a kölni Kleist Társaság elnöke fogalmazott, Kleistben az a vonzó, ami nem német. A dezillúzionista romantikus lázadó, a szkeptikus, aki igyekszik a jobbra törekedni. “Az élet önmagában a sorssal vívott harc.” – írja Kleist 1811-ben. Az előadásokat kerekasztal-beszélgetés követte, melynek témája a magyar nyelvű fordítások voltak. Majd Perczel Enikő, dramaturg, Hargitai Iván, Kovács D. Dániel és Gothár Péter, rendezők a német szerző drámáinak színreviteléről beszélgettek. Végzetül Hegedűs D. Géza Kleist-anekdotákat olvasott fel – zseniálisan. A rendezvényen részt vett Lőrincz Andrea, Fülöp Katalin és Molnárné Vámos Katalin tanárnő is.