1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Nagy tervekkel jöttem Rosmersholmba – Térey-est

Nagy tervekkel jöttem Rosmersholmba – Térey-est

A tragikus hirtelenséggel elhunyt Térey János már nem élhette meg a maga által összeállított verseskötetének megjelenését. Szeptember 12-én, születésnapjához közel látott napvilágot a Nagy tervekkel jöttem Rosmersholmba a Jelenkor Kiadó gondozásában. A Fuga – Budapesti Építészeti Központban rendezett könyvbemutatón Sárközy Bence, a Jelenkor igazgatója beszélgetett Tóth-Czifra Júliával és Szirák Péter irodalomtörténésszel. A sokszor megrendülten megszólalók méltatták a kortárs magyar irodalom egyik legnagyobb alakját; párhuzamot vontak a most megjelent összegző versek és a korábbi, Ultra c. kötet darabjai között. Az esten többek között ott volt Harmath Artemisz, Térey János felesége, Poós Zoltán, Schein Gábor, költő-írók, Bazsányi Sándor irodalomkritikus; munkaközösségünkből pedig Csányi Levente, Feketéné Kovács Anikó, Fülöp Katalin és Simon Péter is.  A beszélgetés során Csákányi Eszter olvasott fel verseket a most megjelent kötetből, így elhangzott A hajdú, a nagykun, a tót meg a jász és a Málnaföldek mindörökre c. versek. Zárásként Prieger Zsolt zenélt.

Amikor a tervrajz túléli a házat (Anyakönyvi kivonatra)

A fotók Térey János fb. oldaláról származnak.