1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 16/17 » A “Nemzet Fiatal Tehetségeiért” ösztöndíjat nyert Bata Emese

A “Nemzet Fiatal Tehetségeiért” ösztöndíjat nyert Bata Emese

Bata Emese (10.c) az elmúlt tanévben végzett magas szintű kutatómunkájáért, amelyet az MTA Természettudományi Kutatóintézet Enzimológiai Intézetében az Aktív Transzport Fehérjék kutatócsoportban, a Kutató Diákok Mozgalmának keretei között folytatott, – az EMMI által kiírt – a „Nemzet Fiatal Tehetségeiért” ösztöndíjban részesült. Az elmúlt tanévben tagja volt az Avram Hershko Országos Természettudományi Verseny 3. helyezett csapatának. Két társával, Sajerli Bencével (10.c) és Vincze Tamással (10.c) előadták kutatási eredményeiket a Kutatók Éjszakája rendezvény keretében, majd a továbbfejlesztett és kibővített dolgozat beküldésre került a XIV. TUDOK esszépályázatra, amely dolgozat elnyerte a pályázat különdíját. A kutatás és a dolgozat témája: A világító fehérjék. Felkészítő tanárai Ónodi Lívia és Dr. Tüdős Éva voltak, külső konzulens Dr. Szeri Flóra (MTA).

Emese ezeken kívül touch rögbiben igazolt versenyző, csapatával nemzetközi kupákon értek el dobogós helyezéseket.

Gratulálunk!