1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » November 25. – Árpádosok a pilisvörösvári tájházban

November 25. – Árpádosok a pilisvörösvári tájházban

2016. november 25-én a 9. d német nemzetiségi csoportjával a pilisvörösvári tájházban jártunk, hogy a kiállított használati tárgyak segítségével bepillantást nyerhessünk a vörösvári svábok egykori életébe. Feladatlapot is kaptunk, amit menet közben oldottunk meg az elmondottak   alapján. Ezeket a jegyzeteket a következő honismeret órán megbeszéltük, így össze tudtuk hasonlítani, ki mit tartott a legérdekesebbnek, legszokatlanabbnak. Voltak, akik számára meglepő volt, hogy a halottakat otthon, a tisztaszobában ravatalozták föl. Másoknak az volt az újdonság, hogy itt a szalmazsák nem szalmával, hanem kukoricacsuhéval volt kitömve. Zsámboki Szabolcs tárlatvezetéséből sok olyat tanultunk, aminek a honismeretórákon még hasznát tudjuk venni!