1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Nyári módszertani tábor, Kassa

Nyári módszertani tábor, Kassa

A Magyartanárok Egyesülete “Hogyan kezdjünk hozzá?” című szakmai nyári táborára idén Kassán került sor. A műelemző,  módszertani továbbképzésen Fülöp Katalin és Molnárné Vámos Katalin tanárnők vettek részt. A műhelyfoglalkozások elsősorban Márai Sándor Béke Ithakában és Egy polgár vallomásai c. regényeire, valamint Kemény István kortárs költő verseire koncentráltak. A rendkívül tartalmas és intenzív foglalkozásokat Arató László, Fenyő D. György és Tamás Ferenc vezették, médiaórát Horváth Bea tartott a magyartanároknak. Kassa és környéke nagyon gazdag irodalmi-nyelvészeti hagyományának megismerésében Ötvös Anna történész-könyvtáros, Márai-kutató volt segítségünkre. A keddi és a csütörtöki napot filmmel – Ernelláék Farkaséknál, Hajdu Szabolcs 2016 és 66 szezon, Kerekes Péter 2003 – , illetve a filmekről szóló beszélgetéssel zártuk. Szerdán Kemény István volt a tábor vendége. Ettől a rendkívül szűkszavú költőtől megtudtuk, hogy Akhilleusz sorsa nem érdekli, s hogy lesz-e Odüsszeuszból vers: “Még Káinnál is kínosabban sznob téma”. Kemény szerint a legjobb lírikus József Attila, de az ő költője Ady. “Nekem Ady akadt be. Prófétaság, valami plusz van benne, a jobb híján volt költő. Van benne valami szent, József Attila pedig mélységesen megríkatja az embert.”