1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Online filmklub-hátsó ablak

Online filmklub-hátsó ablak

Ebben a tanévben már sok programról le kellett mondanunk, ezért terveztünk egy újat, ami érdekes közösségi program lehet, és élménnyé válhat a tanulás. Újra tartunk ÁRPÁDOS FILMKLUBOT, de ezúttal ONLINE Az első online filmklubra  2021. január 22-én Alfred Hitchcock: hátsó ablak című filmjét választottuk.  Elsősorban olyan filmeket válogattunk, amik valami módon kapcsolatosak fotózással, filmkészítéssel. Ebben a filmben megjelenik a kényszerű bezártság is, így könnyen azonosulni tudtunk a főhőssel. Ahogyan ő sem tud lemondani a fotós szenvedélyéről, nekünk sem kell amiatt, hogy otthon kellett maradnunk. Sokat beszélgettünk arról, milyen alkotási lehetőségeink vannak otthon a kreativitásunk megőrzésére.

A program elején beszélgettünk kicsit a meghívott moderátorral, aki az első alkalommal CSONGRÁDI MÁTÉ, az ELTE filmtudományi intézetének hallgatója volt. A gyorsabb hozzászólást és vélemény nyilvánítást Mentimeter játékkal segítettük. A film nyilvánosan elérhető linkjét elküldtük a résztvevőknek. A filmet mindenki otthon a saját eszközén nézhette végig, és a film után kezdődött a kötetlen megvitatása a látottaknak- a résztvevők kérdezhettek és mi is kérdeztünk.

Az egész éves program a Nemzeti Tehetség Program – 1823 támogatásával jött létre.