1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Online filmklub – Nyolc és fél

Online filmklub – Nyolc és fél

2021. március 19-án Federico Fellini Nyolc és fél című filmjét néztük meg online filmklub keretében.

A filmet egy rövid beszélgetéssel készítettük elő, ahol a befogadó légkör megteremtése volt a célunk. Mivel filmforgatásra készülünk a média táborban, különösen nagy élmény volt egy rendező alkotói válságáról filmet nézni, majd beszélgetni a látottakról. Meglepő volt azt tapasztalni, hogy a járványhelyzet miatti bezártságban a gyerekek is, és mi, tanárok is hasonló nehézségekkel állunk szemben, mint egy rendező, aki saját alkotói küzdelmének megoldásaként filmet forgat a munkája nehézségeiről. Inspiráló volt, hogy a beszélgetés közben többen megosztották a saját tapasztalataikat. Jó élmény volt az, hogy diákjaink közül sokan az alkotásra, a művészetekre tekintenek kiútként a hétköznapok gyakran nehéz, szomorú, reménytelen, nyomasztó valóságából. A jó filmeknek örökérvényű üzenete van, ami bármely korban aktuális lehet. Nem gondoltam, hogy ennyire mai Fellini Nyolc és fele.