1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató verseny (2024)

Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató verseny (2024)

Felhívás hatodik osztályos tanulóknak a
Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató versenyre

A versenyt olyan hatodik osztályos tanulóknak ajánljuk, akik valamely hat évfolyamos speciális matematika tantervű gimnáziumi osztályban szeretnék megkezdeni középiskolai tanulmányaikat a 2024/2025-ös tanévben, és a felvételi kérelem beadását megelőzően szeretnék felmérni matematikatudásukat.

A verseny minden résztvevő iskolában egységes (90 perces) írásbeli és – a megfelelő pontszámot elérő versenyzők számára – szóbeli versenyrészből áll. A szóbeli fordulót az iskolák egyénileg szervezik.

A versenydolgozatot az alábbi iskolák bármelyikében írhatja a jelentkező:

▪  Óbudai Árpád Gimnázium
(
1034 Budapest, Nagyszombat u. 19.)

▪  Berzsenyi Dániel Gimnázium
(1133 Budapest, Kárpát u 49-53.)

▪  Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
(1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.)

▪  Szent István Gimnázium
(1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 15.)

Jelentkezés a versenyre:
A választott iskolában, az iskola által meghirdetett módon: 2024. január 10-ig.
Akik az Árpád Gimnáziumban szeretnék megírni a versenyt, az innen letölthető jelentkezési lap kitöltésével és emailen történő elküldésével vagy titkárságunkon történő leadásával jelentkezhetnek.

Az írásbeli forduló időpontja:
2024. január 11. (csütörtök), 15 óra.

Az írásbeli verseny szabályai:
Jó, ha körző, vonalzó, tartalék íróeszköz van a tanulónál. Számológépet, mobiltelefont, okosórát nem szabad használni.

A szóbeli forduló:
A behívottak névsorát és a szóbeli időpontját az írásbelit szervező iskolák teszik közzé az írásbeli forduló után. (Aki nem szeretné, hogy a rangsorokban szerepeljen a neve, az írásbeli fordulóra való jelentkezéskor adjon meg jeligét.)
Iskolánkban a szóbeli forduló 2024. január 23-án (kedden) 15 órakor lesz, a behívottak névsorát január 19-ig közzétesszük.

Eredményhirdetés:
Mindegyik iskola egyénileg szervezi. A végeredményt a gimnáziumok honlapjukon az eredményhirdetést követően teszik közzé 2024. február 9-ig. A részletekről és a konkrét időpontokról kérjük, hogy annak az iskolának a honlapján tájékozódjanak, ahol a tanuló versenyezni szeretne.