Főoldal » Matematika munkaközösség » Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató verseny

Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató verseny

A Bolyai János Matematikai Társulat meghirdeti a
Pálmay Lóránt matematikai tehetségkutató versenyt
hatodik osztályos tanulóknak.

A versenyt olyan hatodik osztályos tanulóknak ajánljuk, akik valamely hat évfolyamos speciális matematika tantervű gimnáziumi osztályban szeretnék megkezdeni középiskolai tanulmányaikat a 2015/2016-os tanévben, és a felvételi kérelem beadását megelőzően szeretnék felmérni matematika tudásukat.

A verseny minden résztvevő iskolában egységes (90 perces) írásbeli, és – a megfelelő pontszámot elérő versenyzők számára – szóbeli versenyrészből áll.

A versenydolgozatot az alábbi iskolák bármelyikében írhatja a jelentkező:

▪  Óbudai Árpád Gimnázium
(1034 Budapest, Nagyszombat u. 19.)

▪  Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
(1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.)

▪  Budapest XIV. kerületi Szent István Gimnázium
(1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 15.)

▪  Berzsenyi Dániel Gimnázium
(1133 Budapest, Kárpát u 49-53.)

Jelentkezés a versenyre:
A választott iskolában, az iskola által meghirdetett módon 2015. január 6-ig.
Akik az Árpád Gimnáziumban szeretnék megírni a versenyt, az innen letölthető jelentkezési lap kitöltésével és titkárságunkon történő leadásával jelentkezhetnek.

Az írásbeli forduló időpontja:
2015. január 9. 15 óra

Az írásbeli verseny szabályai:
Jó, ha körző, vonalzó, tartalék íróeszköz van a tanulónál.
Számológép használata nem engedélyezett.

A szóbeli forduló:
A bejutottak névsorát és a szóbeli időpontját az írásbelit szervező iskolák teszik közzé január 19-ig.

Eredményhirdetés:
A szervező iskolák honlapján, 2015. február 6-tól olvasható valamennyi szóbelire jutott versenyző egyesített rangsora. (Aki nem szeretné, hogy a rangsorokban szerepeljen a neve, az írásbelire jelentkezéskor adjon meg jeligét.)