1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Rácz Kristóf (2013B) öregdiákunk kutatásairól

Rácz Kristóf (2013B) öregdiákunk kutatásairól

Érdekes híradást kaptunk 2013-ban a speciális matematika tagozaton végzett diákunk, Rácz Kristóf egyetemi és tudományos pályafutásáról. Kristóf ma a BME Gépészmérnöki Kar doktorandusza, és a világ 100 legjobb egyeteme közé sorolt izraeli Technion Egyetemen töltött egy szemesztert Erasmus-ösztöndíjjal, ahol a biorobotikai és biomechanikai laboratórium munkájába kapcsolódott be. A kint töltött időszak alatt nyílt forráskódú kézprotézisekhez fejlesztett a felhasználó lábmozgásait vizsgáló kiegészítő eszközt, amely felismeri a lábbal végrehajtott gesztusokat, és ez alapján vezérli a kéz különböző fogásmintáit.

Mindig büszkeséggel hallunk korábbi diákjaink sikereiről, Kristóf további pályafutásához és kutatásaihoz is sok sikert kívánunk!

A BME Gépészblog Kristóffal készített interjúja itt olvasható.