1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Radnóti Színház – nyomonkövetési program

Radnóti Színház – nyomonkövetési program

Gimnáziumunk ebben a tanévben is részt vesz a Radnóti Színház  nyomonkövetési programjában. Ennek keretében volt vendégünk a Radnóti Ifjúsági Műhely drámainstruktora, Széplaki Nóra és gyakornoka, Mlynarik Júlia, akik a 12.a osztály tagjaival az Alföldi Róbert által rendezett Futótűz kapcsán beszélgettek. A következő kérdésekre keresték a választ:

  • Ki a főszereplő?
  • Mikortól és mennyi ideig nem beszél Nawal? Miért?
  • Miért tekinti magát bűnösnek?
  • Honnan fakad a generációs gyűlölet nagyanya, anya és lánygyermek között?
  • Lett volna kifutása Nawal és szerelme történetének?
  • “Vagy leveszed a ruhád, vagy letérdelsz!” – mit jelent, s mivel jár mindez?
  • Megtartotta Nawal az ígéretét?
  • Hogyan értelmezhető a díszlet?

“Most, hogy végre együtt vagyunk, már sokkal jobb.” – Nézzétek meg az előadást, melynek “legfontosabb témája a szó, a szó mágiája, a beszéd létfontossága: az, hogy mondani, mondani és mondani kell a történeteket. Mondani azt, ami történik velünk.” – A.R.