1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Rájátszás a MÜPÁ-ban

Rájátszás a MÜPÁ-ban

Líra: (gr. pengetős hangszer neve) a három műnem egyike. Témáját az ember belső lelki világának jelenségeiből, érzelmeinek, hangulatainak, életérzéseinek és gondolatainak köréből meríti. S hogyan alakul át egy vers dallá? Mennyire fontos egy sláger esetében a szöveg? A Rájátszás koncertjén írók, költők és zenészek írják át, értelmezik újra egymás műveit és hoznak létre közösen új alkotásokat. A Rájátszás, az utóbbi évek legizgalmasabb irodalmi és zenei produkciója, játék a szavakkal és a zenével. Hogyan lép párbeszédbe költői életművekkel a 30Y, a Heaven Street Seven vagy a Kistehén frontembere? Milyen, amikor egy író, költő – Karafiáth Orsolya, Grecsó Krisztián, Háy János, Szálinger Balázs, Kemény István –  felolvas, s közben egy kamarazenekar kíséri? Nos, mindenképpen elgondolkodtató örömzene, melyet talán elviszünk magunkkal…