1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » Rendhagyó matematikaóra a Fővárosi Nagycirkuszban

Rendhagyó matematikaóra a Fővárosi Nagycirkuszban

Számadó László tanár úr tartott az Árpád Gimnázium 9. c osztályos diákjainak rendhagyó matematikaórát a Fővárosi Nagycirkuszban. A fiatalok prímszámokról, számtani, mértani sorozatokról, oszthatóságról tanultak különleges környezetben, a Lúdas Matyi a cirkuszban előadás díszletei és kellékei között.

Fekete Péter cirkuszigazgató köszöntőjében elmondta, hogy óriási újdonság, ami most történik, ugyanis ezen a porondon még soha nem volt matematikaóra. Az egész délutánt betöltő program alatt Kardos Kata cirkuszpedagógiai koordinátor segítette a gyerekeket, hogy otthonosan érezzék magukat a nem megszokott környezetben.

A diákok az előadás után zsonglőrködhettek a cirkusz porondján, felülhettek a trapézra, ahol pár perccel azelőtt, még „Matyi lúdjai” röpködtek.

A labdák, karikák, tányérok, buzogányok nem ismeretlenek számukra, hiszen az iskolában rendszeresen használják ezeket. Pár perces zsonglőrködés után felfrissülnek, és folytathatják a matematikával való foglalkozást.

(Az eseményről beszámoltak még itt és itt is.)