1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Segítség az ukrajnai menekülteknek

Segítség az ukrajnai menekülteknek

Az orosz megszállás alól nemrég felszabadított Herszon megyei gyermekek és kísérőik 10 napot tölthettek a közelmúltban Sátoraljaújhelyen. A fiatalokat a Rákóczi Szövetség látta vendégül üdülőtelepén, ahol egyebek mellett sportfoglalkozást, kézműves foglalkozásokat, túrázást és városlátogatást szerveztek a gyerekeknek. A nehéz időszakot megélő, több mint 50 fős csapat útját és pihenését Magyarország Ungvári Főkonzulátusa és a Kárpátaljai Katonai Adminisztráció is segítette. A résztvevők orvosi vizsgálatát végző dr. Ambrus Anikó az Óbudai Árpád Gimnázium tanulóinak és szülőinek adományaival (érdességek, játékok, íróeszközök stb.) kedveskedett a gyerekeknek. Hálásan köszönjük mindenkinek, aki segített!