1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Sinkovits Imre Vers-és Prózamondó Verseny

Sinkovits Imre Vers-és Prózamondó Verseny

“Jöhet idő, hogy emlékezni
bátrabb dolog lesz, mint tervezni –
bátrabb új hont a mult időkben
fürkészni, mint a jövendőben – ?”

Idei szavalóversenyünk felvezetőjét magától Sinkovits Imrétől hallottuk, aki Illyés Gyula Haza a magasban c. versét mondta el, felvételről.

Illyés gondolatai tükröződtek vissza a Bajza-Könözsy Alapítvány által támogatott rendezvényünkön, mikor tizenhat lelkes, irodalmat szerető tanítványunk szavalatait hallgattuk. A Sinkovits Imre nevét viselő verseny elnöke Balázs Ágnes színművésznő volt, akinek szakmai értékeléséből a későbbiekben sokat tanulhatnak a versenyző diákok. A zsűritagok között üdvözölhettük dr. Gloviczki Zoltán urat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem képviseletében, a gimnázium vezetőit: Gyimesi Róbert igazgató urat és Tamásné Hantos Gabriella igazgatóhelyettes asszonyt, valamint a magyartanárokat.

Egy-egy megrendítő előadás mellett – Juhász Ferenc: Babonák napja csütörtök, amikor a legnehezebb, Márai Sándor: Mennyből az angyal, József Attila: Levegőt!, Radnóti Miklós: A’la recherche – üde színfoltot jelentettek az újonnan érkezett 7. osztályosok Nógrádi Gábor, Lackfi János verseivel. Úgy találtuk, hogy a zsűrinek évről évre nehezebb a dolga, de végül meghozta döntését.

Íme a végeredmény:
1. Tóth Balázs (9.b)
2. Perecz Petra (10.d)
3. Holczer Sára (11.a)
4. Csernai Mihály (12.a)
4. Csizmarek Krisztián (10.a)
5. Kirchof Gréta (8.c)
5. Benda Orsolya (9.b)
6. Fleiner Mihály (7.b)
7. Nehéz-Posony Benedek (7.a)
8. Makay Kristóf (7.c)

A márciusi kerületi szavalóversenyen iskolánkat Kirchof Gréta képviseli majd.