1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Idei szavalóversenyünk moderátora Móczárné Köves Eszter tanárnő volt, aki Garay Gábor szavaival nyitotta meg a Sinkovits Imre nevét viselő rendezvényt. Utalt a színészóriás nagy szerepeire, többek között a Mózesre, mely kiugró sikert jelentett pályája során, s amelyet a bemutatótól 22 éven keresztül játszott. A zsűriben velünk volt Dr. Beck Béla, a Bajza Károly-dr. Könözsy Lajos Alapítvány képviseletében, dr. Gloviczki Zoltán, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docense, Balázs Ágnes színművésznő, Vecsei Miklós színművész, egykori árpádos diákunk. A zsűri munkáját értékelésével is segítette Gyimesi Róbert igazgató úr, Tamásné Hantos Gabriella igazgatóhelyettes asszony, valamint a magyartanárok. A diákok szavalataikkal valóban felemelő pillanatokat szereztek tanáraiknak és a közönség soraiban helyet foglaló szülőknek, diáktársaiknak. Petőfi költeményei mellett hallhattunk Benedek Elek, Jobbágy Károly és Weöres Sándor verseket is. A szabadon választott művek között idén többen prózát mondtak. Így hallhattuk Maros és Olt történetét, megtudtuk, mi a különbség Az anya meg a szülő között, Jézus és Szent Péter látogatását pedig egy székely népmeséből ismertük meg.

A zsűri tagjai jó hangulatú beszélgetés keretében vitatták meg, hogy ki mire érzékeny egy előadás alatt. Gloviczki tanár úr filológusként a szöveget figyeli, Vecsei Hasi, aki diákként maga is részt vett annak idején szavalóversenyünkön, így fogalmazott: “A vers arra jó, hogy közvetítsd azt, amit te nem tudsz elmondani.” Balázs Ágnes inkább egyben figyeli a produkciót. A verseny végén a színművésznő a zsűri elnökeként összegezte a látottakat, hallottakat. Kiemelte, hogy a szavalóknak elsősorban a kihívásoknak és önmaguknak kell megfelelniük, s legyenek büszkék arra, hogy ebben a felgyorsult világban irodalommal foglalkoznak, értéket közvetítenek. Hiszen a vers felüdít.

A szavalóverseny végeredménye a következő:

  1. helyezett – Siklós Csenge 11.c
  2. helyezett – Kirchhof Gréta 10.c
  3. helyezett – Tóth Balázs 11.b

A versenyen készült fotók az alábbi linken érhetők el:

https://drive.google.com/drive/folders/0B9KxAEQkvmpOaFg3WEtaOVlmR2s