1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Ebben az évben 15 éve, január 18-án hunyt el Sinkovits Imre, aki gimnáziumunk egykori diákja volt. A színészóriást Keresztúry Dezső Kortársaimnak c. versével idéztük meg a róla elnevezett szavalóversenyünkön. Tizennyolc lelkes tanítványunk tolmácsolásában hallhattuk Sík Sándor, Áprily Lajos, Petőfi, Arany, Gérecz Attila verseit, de Varró Dániel, Karinthy, Gárdonyi Géza egy-egy prózarészletét is választották a versenyzők. A nézők között a diákokért szorító szülők, barátok mellett öröm volt látni kollégáinkat is.

A szavalóversenyt a Bajza-Könözsy Alapítvány támogatta, melynek képviselője, dr. Beck Béla Sinkovits Imre utolsó levelét is elhozta magával, és odaadó szeretettel mesélt az egykori osztálytársról a diákoknak.  A zsűri munkájában a magyar szakos tanárok mellett idén Orosz Erzsébet tanárnő és Kis Róbert igazgatóhelyettes úr is részt vettek.

A verseny végeredménye a következő:

1. Szathmáry Nóra (12.c)
2. Tóth Balázs (10.b)
3. Csizmarek Krisztián (11.a)
4. Perecz Petra (11.d)
5. Kirchof Gréta (9.c)
6. Harangozó Lilla (7.a)
7. Fleiner Mihály (8.b)
8. Tóth Nikolett (8.b)
9. Rózner Dániel (8.c)
10. Tóth Fanni (8.a)

A márciusi kerületi szavalóversenyen iskolánkat Harangozó Lilla és Fleiner Mihály képviselik majd, akik Feketéné Kovács Anikó tanítványai.