1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség hírek » Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Hagyományos iskolai szavalóversenyünket, melynek névadója Sinkovits Imre, egykori árpádos diák, a nemzet színésze, december 9-én rendezzük meg az énekteremben. A verseny kétfordulós. Az első fordulóban az ún. kötelező, évfordulós szerzőktől kell választani egy művet, majd a szakmai zsűri döntése alapján a második fordulóba bejutottak mondhatják el a szabadon választott alkotásokat.

Íme, a kötelező szerzők listája:

  • Áprily Lajos, Füst Milán, Gárdonyi Géza, Illyés Gyula, Juhász Ferenc, Karinthy Frigyes, Krúdy Gyula, Lator László, Móricz Zsigmond, Nagy László, Petőfi Sándor, Szabó Lőrinc, Szabó Magda, Tamási Áron, Tóth Krisztina, Várady Szabolcs.

A szavalóversenyre jelentkezni a magyartanároknál lehet. Valamennyi versenyzőnek jó felkészülést, izgalmas versenyzést kívánunk!