1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Sírkert látogatás, kávéházi séta

Sírkert látogatás, kávéházi séta

A Fiumei úti sírkert (Kerepesi úti temető) a magyar irodalom és művelődéstörténet számos fontos személyiségének sírját, emlékművét és síremlékét őrzi. Március végén Molnárné Vámos Katalin tanárnő szervezésében végzős diákjaik egy csoportja tett itt látogatást. A tavaszi napsütésben tanítványaink Sudár Annamária irodalomtörténész, tanár, előadóművész, könyvtáros vezetésével emlékeztek a magyar irodalom nagyjaira.

A tavaszi szünet első napján került sor hagyományos kávéházi-múzeumi sétánkra szintén Molnárné Vámos Katalin tanárnő szervezésében. A 12.-es fakultációs csoport a Fereknciek terén, a Néreidák kútjánál találkozott, majd a Petőfi Irodalmi Múzeumban az I. világháborús és a holokauszt-kiállítást tekintették meg Bauernhuber Enikő múzeumpedagógus vezetésével. Ezt követte egy kis séta a Károlyi-palotában, majd a Belvárosban, végül a Veres Pálné utcai Ady Emlékmúzeumban már Vámos Katalin tanárnő irányításával. A délelőttöt közös kávézás zárta a Centrál kávéházban, ahol a diákok Karinthyról és a 20. század eleji kávéházi kultúráról tudhattak meg érdekességeket a tanárnőtől