1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Erasmus+ 17/18 » Szebenyi Katalin beszámolója a bresti továbbképzésről

Szebenyi Katalin beszámolója a bresti továbbképzésről

2017 júliusában Bretagne-ban vehettem részt egy kéthetes tanártovábbképzésen, Brest városában. A továbbképzés fő témái a projektmódszer, a játékok a nyelvórán, a mai francia társadalom, illetve a breton kultúra voltak. Nagyon színes tanári csapat gyűlt össze, voltak résztvevők Ausztriából, Svájcból, Lengyelországból, Spanyolországból, Finnországból, de még Malajziából és az Egyesült-Államokból is.

Az órákat táncok, zenék, közös éneklés is színesítette (különösen a breton kultúrával foglalkozó héten), illetve különböző kirándulásokat is szervezett a CIEL (=ég) nevű nyelviskola és tanártovábbképző intézet, úgyhogy tényleg az egekben érezhettük magunkat.

Láttuk a híres quimper-i fesztiválon a népviseletbe öltözött gyerekek felvonulását, a breton erdők varázslatos zöldjét, és még egy Fest Deizen, azaz nappali táncos mulatságon is részt tudtam venni.

kilátás a tantermünkből az öbölre:

Brest látképe az új lanovkából (téléphérique), ami a városi tömegközlekedés része:

a tanári csapat:

sziklák Huelguat-ban, ami állítólag a koboldok és manók birodalma:

a gyerekek felvonulása Quimperben:

Videó a landerneau-i táncos mulatságról (Fest Deiz), ahol én is beálltam a táncolók közé
https://youtu.be/so5-ocWOBNs

és a híres breton óriás palacsinta sütését is kipróbálhattam a fogadócsaládnál: