1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Történelem munkaközösség » Szentendrei történelem tantúra

Szentendrei történelem tantúra

Október 5-én szombaton került sor dr. Szendi Emma szervezésében a kezdő osztályokban meghirdetett, hagyományos történelmi tanulmányi kirándulásunkra Szentendrén és a Skanzenben. A kissé esős idő ellenére jól sikerült. Délelőtt a Skanzen Kisalföld tájegységében kitűnő vezetőt kaptunk Lipcsey Zsuzsa múzeumpedagógus, Rosner Dani 12.c osztályos tanulónk édesanyja személyében.

Délután Szentendre óvárosának történelmi emlékeit tekintette meg a csoport. A gyerekek érdeklődtek a történelmi, művészettörténeti emlékek iránt, 18 tényleg lelkes diák jelentkezett. Délután Szalai Péter, a nálunk végzett Bettina édesapja ismét kiváló ételkóstolót készített számunkra éttermükben, a Görög Kancsó étteremben. A diákok kísérésében Csoóri Bianka tanárjelölt nyújtott nagy segítséget.