1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Színművészek az Árpádban

Színművészek az Árpádban

Február végén Gyanó Éva tanárnő szervezésében ifj. Vidnyánszky Attila és Vecsei H. Miklós látogatott el hozzánk. A fiatal, tehetséges színész-rendezőkkel a Vígszínházban nagy sikerrel játszott Diktátor c. darab kapcsán beszélgettünk. Szó esett a gimnáziumi évekről – Hasi árpádos volt –, az igazi színházi élményről, ami miatt Miklós a színi mesterséget választotta. Megosztották velünk, hogy mit jelent és milyen nehézségekkel jár Chaplin vagy József Attila alakját felölteni, milyen jellegű átlényegülés szükséges a történet igazi átéléséhez. Míg Attila visszafogottabb, csendesebb típusnak bizonyult, addig Miklós látványosabban osztotta meg gondolatait a hallgatósággal. Jól kiegészítik egymást, szívesen dolgoznak együtt, közösen gondolkodnak a színházon, amely számukra a MINDEN-t jelenti, a teljes katarzist.