Főoldal » Árpád Média » Színre-szín

Színre-szín

“A fény útja” média és művészet az oktatásban programunk fő témájának a fényjelenségeket választottuk, melyet fotós és filmes szempontokon túl, művészeti, kulturális, tudománytörténeti és természettudományi szemszögből is megvizsgáltunk. A pályázatban megfogalmazott célokat többnyire sikerült megvalósítanunk, bár a járványhelyzet miatt több dolgot újra kellett gondolnunk. A fényfestéssel 2021.  június 18-án egy délutáni foglalkozáson ismerkedtünk meg. Fóliákra festettünk, amit kivetíthettünk paravánra. A tábori  filmforgatás mellett a fénnyel való játékra is lehetőséget adott a program, így színes fóliákkal kísérletezve izgalmas fotók születtek a stúdióban.  A fotós kreatív feladatokkal, amikor színfóliákkal fotózunk, fejlődik a tehetséges diákok komplex gondolkodása, valamint a művészi kifejezés szándéka összekapcsolódik a digitális technikai tudással.

A célunk az volt, hogy ha valakit érdekel ez a művészeti ág, akkor megtalálja azt, hogy miben tehetséges, mihez van érzéke, és erre a legjobb mód, ha különböző területeken próbálhatják ki magukat a diákok.

Az foglalkozás a Nemzeti Tehetség Program – 1823 támogatásával jött létre.