1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Tábori előkészítő – Forgatókönyv írás Gutási Ádámmal

Tábori előkészítő – Forgatókönyv írás Gutási Ádámmal

Végre elkezdhettük a filmes alkotó táborunkat tervezni, mivel reméltük, hogy júniusban már nem lesz akadálya, és elkezdődhetnek a fotós és filmes foglalkozások élőben. Addig még online folytak az előkészületek.
Gutási Ádám (12.c) diákunk tartott előadást az alsóbb éveseknek a forgatókönyv írás írott és íratlan szabályairól. Vajon mi a különbség az irodalmi és a technikai forgatókönyv között? Hány oldal egy-egy beállítás, és tényleg 1 perc 1 oldal leírás-e?
Megismerhettük Syd Field paradigmáját, és megnéztünk a Batman – A sötét lovag című filmből “script to screen” részletet is, ahol a filmkockák alatt folyamatosan olvashattuk a forgatókönyv utasításait is. Ádám a gyakorlati alkalmazásra is kitért, mikor részletesen bemutatta nekünk a Fade in nevű forgatókönyv szerkesztő programot.