1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Tábori előkészítő – Hogyan készítsünk rövidfilmet? Vendégünk Tóth Barnabás

Tábori előkészítő – Hogyan készítsünk rövidfilmet? Vendégünk Tóth Barnabás

Tóth Barnabás filmrendező 2003-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen film- és TV producer, majd rendező szakon.  A Momentán Társulat egyik alapító tagja. A Susotázs című kisjátékfilmjét beválogatták a 2019-es Oscar-díj legjobb élőszereplős rövidfilm kategóriájának rövidlistájára.  A rövidfilmek jellegzetességeiről tartott 2021. május 21-én előadást és műhelyfoglalkozást a médiás diákoknak online.

Milyen a jó rövidfilm?

,,Tóth Barnabás Újratervezés című rövidfilmje meghatározó élmény számomra. Bármikor látom, a hatása alá kerülök, egyszerre csal mosolyt az arcomra, és morzsolok el közben néhány könnycseppet. Izgatottan vártam a beszélgetést a rendezővel, amire készülve még néhány rövidfilmet megnéztem az alkotótól. Fantasztikus élmény volt Tóth Barnabást hallgatni, aki őszintén beszélt örömökről, nehézségekről, az alkotó munka szépségeiről és küzdelmeiről. Tapasztalatait, tanácsait szívesen osztotta meg diákjainkkal. A médiatáborban két stábban mi is rövidfilmeket fogunk forgatni, jó volt az, hogy Tóth Barnabás a rendező, a forgatókönyvíró és a színész nézőpontjából egyaránt meg tudta mutatni nekünk, hogy mire érdemes figyelni az előkészületek és a megvalósítás során. Jótanácsait később mint infografika ki is gyűjtöttem, hogy a tábor előkészítése és megvalósítása során is kéznél lehessenek iránytűként.”

Dr. Gizelláné Neubauer Babett

.