1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Könyvtár » Tájékoztató új diákjainknak a tankönyvrendelésről

Tájékoztató új diákjainknak a tankönyvrendelésről

Tisztelt Szülők!

Gyermeküknek csak abban az esetben tudunk tankönyvet rendelni, ha előzőleg a Krétában kitöltötték a gyermek adatait tartalmazó adatlapot.

A 7-12. évfolyamon mindenki ingyenesen kapja meg a tankönyveit könyvtári kölcsönzéssel. Ezeket a könyveket az adott tantárgy tanulásának befejezésekor – illetve amennyiben érettségi tantárgyról van szó, az érettségikor – kell visszaadni a rendeltetésszerű használatnak megfelelő állapotban. Beleírni csak a munkatankönyvekbe és a munkafüzetekbe szabad.

A 7. évfolyamosok számára fontos, hogy előző iskolájukban a tankönyvfelelősnek jelezzék, hogy számukra ne rendeljenek könyvet, töröljék nevüket az iskolai tankönyvrendelési felületről. Ugyanis a mi iskolánk csak akkor tud számukra rendelni, ha más iskola tankönyvrendelési felületén nem szerepel a nevük (ez a bejelentés független az előző iskolából történő kiiratkozástól).

A gyermekek adataival kapcsolatban Sütöri Zsuzsanna iskolatátikárnál érdeklődhetnek.

Köszönettel:
Rónyai Tünde, könyvtárostanár

Gyakran ismételt kérdések:

1. Minden könyvet vissza kell majd hozni?
Nem, csak azokat, amelyekbe nem kell beleírni.

2. Bele lehet-e írni a munkafüzetekbe?
Igen.

3. Minden évben vissza kell hozni a könyveket?
Nem, csak akkor, amikor már nem tanulja a tantárgyat, vagy a szaktanár szerint nincs már szüksége a könyvre.