1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Találkozás Szabó T. Annával

Találkozás Szabó T. Annával

Az Óbudai Anziksz által szervezett áprilisi EP71 kampány keretében rendhagyó irodalomórára került sor az Esernyős udvarán. Azok az árpádos diákok, akik tavasszal szívesen keresték meg az Esterházy-plakátokat, Szabó T. Anna költő, műfordítóval beszélgethettek. A jó hangulatban telt délelőttön szó esett arról, hogy mivel és hogyan érdemes kezdeni az Esterházy szövegekkel való ismerkedést: hallgassuk a szerzőt magát, ahogy esszéket olvas (Az olvasó országa), vagy vegyük le a polcról a Hrabal könyvét. Szabó T. Anna szavaiból áradt a derű, ahogy EP-ről vagy épp Szabó Lőrincről, Pilinszkyről, Nemes Nagy Ágnesről beszélt. Lenyűgöző volt az állandó asszociáció, ahogy a 20. századi, már nem élő szerzők és a jelenlegi kortársak között párhuzamot vont. Mesélt magáról, íróvá válásáról, arról, hogyan lehet helyén kezelni a kritikát, s mindezt összefűzte Esterházy gondolataival. Szó volt az alkotás nehézségeiről, arról, hogy ha nem megy, akkor is írni, gyakorolni kell. No, és persze olvasni. A művészetben sokszor segít a szeretet, neki legtöbbször a férje, a szintén író Dragomán György segít. A költőnő megmutatta azt a jegyzetfüzetet, melynek tokját a párja készítette, hogy ha épp eszébe jut egy jó gondolat, legyen hova feljegyezni. Ennek kapcsán egy rövid részletet olvasott Esterházy Az évek iszkolása c. beszélgetőkönyvből, melyben EP is a szeretet erejét emlegeti. A találkozás során a diákok – kiket Fülöp Katalin és Neubauer Babett tanárnők kísértek –  szívesen kérdeztek Szabó T. Annától, akinek varázsa hitelességében, kedves humorában, őszinteségében rejlik.

Óbuda-Békásmegyer hivatalos honlapján a következőket olvashatjuk erről az alkalomról:

https://obuda.hu/blog/hirek/szabo-t-annaval-zartuk-a-harmadik-keruleti-esterhazy-kampanyt/?fbclid=IwAR2g-r2zPL2FXv8geKFvhSu08e_pbfc2lsamwklwfr96Rl1vgwc271R1L2U