1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » Újabb matematikaóra a Fővárosi Nagycirkuszban

Újabb matematikaóra a Fővárosi Nagycirkuszban

A Fővárosi Nagycirkuszban decemberben is folytatódott a rendhagyó órák sorozata. Fekete Péter cirkuszigazgató meghívására Számadó László tanár úr ismét matematikaórát tartott diákjainak a manézsban. Az érettségihez közeledő 12.b osztályos tanítványaival a kombinatorika legfontosabb kérdéseit tekintették át. A csoport kiegészült a 11.d és a 10.b néhány tanulójával. Az óra szorosan kapcsolódott a Dima karácsonya című előadáshoz, amit előtte közösen megnéztek. A tanulóknak Kardos Kata cirkuszpedagógiai koordinátor tartott rövid tájékoztatót a cirkusz világáról. A rendhagyó órát még izgalmasabbá tette, hogy a gyerekek nem csak a matematikai tudásukat mutathatták meg, hanem a cirkuszkellékeket is kipróbálhatták. Rendszeresen zsonglőrködnek pár percet a matematikaórákon is, de láthatóan a porondon való szereplés egészen más élményt jelentett nekik.